Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Na severu od hradu vévody Jana se nachází malebné městečko Jesenice. Vede přes něj několik obchodních cest a tak se tu často pořádají velkolepé a vyhlášené trhy.
Horní a Dolní Fikač jsou nevelké rybníky severně od hradu a nedaleko od městečka Jesenice. Fauna a flora s kterou se tu můžeme setkat je překrásná, ale pozor, na březích těchto rybníků žijí i bytosti, s kterými není radno se setkat.
Strom zrození je nádherný a statný. Rytíř Rudolf Rak častokráte sedával v jeho stínu a vychutnával si příjemné ševelení listů tohoto velikána nad jeho hlavou.
Temný les se nachází jižně od vévodova hradu v jeho bezprostřední blízkosti. Bytosti, které zde žijí mají nadpřirozenou moc, ale naštěstí není třeba se jich obávat, jelikož již dlouhé věky hájí zájmy vévody Jana a druidího společenstva místního kraje.
Rakova cesta vede od hradu vévody Jana směrem na západ a pomyslně odděluje Temný les a Hvozd masožravých včel. Za mlada tu rytíř Rak spolu s vévodou Janem pořádali závod v běhu do kopce v plné zbroji.

Velmistr druid Michal 3.úrovně

djVítejte v druidím lese, který se nachází v blízkosti vévodova hradu. Máte zde jedinečnou možnost nahlédnout do několika druidích knih, které skrývají nemalá tajemství či hrdinství. Můžete se zde zároveň dozvědět zajímavosti či drby z hradu nebo podhradí.

lezecvrk@seznam.cz

Get Adobe Flash player

Na počest jednoho z nejudatnějších rytířů v historii vévodství Račího hradu se každoročně v rámci velkolepých oslav pořádá mezi všemi oblíbený avšak velice náročný Pohár rytíře Raka. Jen ten nejodvážnější hrdina projde všemi deseti zapeklitými zkouškami a na konci oslav má právo zvednout tento pohár nad hlavu a být právem nazýván tím největším hrdinou, opěvovaným bojovníkem ale i neohroženým dobrodruhem.

V roce 2019 (L.P. 1599) získala Pohár rytíře Raka naše urputná bojovnice měšťanka Natálie Tesařová. Ve finálovém kole jejími spolubojovníky byli Sára Mancellari, Jakub Rollinger, Lukáš Klik, Natálie Sýkorová a Jirka Huml. Toto finálové kolo bylo velice fyzicky i psychicky náročné a všem, kteří se do něj dostali a bojovali v něm až do posledního dechu, patří náš velký obdiv. Ať jsou jejich jména navždy tučně zapsána do historie Račího hradu.

V roce 2018 (L.P. 1582) se konečně urputné bojovnici z let minulých panošce Barboře Ottové, podařilo projít desátým a nejtěžším kolem v historii Poháru rytíře Raka a doslova urvat tuto prestižní trofej. Do finálového kola se též podařilo dostat Lindě Roučkové, Sáře Mancellari, Honzovi Miksanovi a Matyáši Rousovi.

V roce 2017 (L.P. 1526) všem nástrahám Poháru rytíře Raka odolala panoška Lucie Horská, a svým obrovským přehledem a chladnou hlavou ukázala všem, že není potřeba se stresovat a pouze si jít tiše za svým cílem. Do finálového kola se též dostali Barča Froňků, Barča Ottová, Peťka Pospíšilová a Jan Miksan.

V roce 2016 (L.P. 1468) získala Pohár rytíře Raka poprvé v historii žena panoška Kateřina Kliková, která všem ukázala, že tu největší sílu a odhodlání máme každý hluboko v sobě. A i když už si myslíme, že je všechno ztraceno, má smysl ještě bojovat. Do finálového kola se též podařilo propracovat Barče Froňků, Barče Ottové, Natálce Tesařové a Pétě Pospíšilové.

V roce 2015 (L.P. 1453) vyhrál Pohár rytíře Raka panoš Matouš Kubinčan. Jeho odhodlanost a srdce na správném místě mu pomohlo projít všemi nástrahami zadaných úkolů s prvotřídní lehkostí. Do finálového kola se též propracovali Barča Froňků a Kačka Kliků.

V roce 2014 (L.P. 1431) měl tu čest rychtář Jakub Miksan. První ročník ovládl ten nejdůvtipnější a nejodvážnější dobrodruh. Do finálového kole se též dostali Barča Froňků, Klára Hážová a Kačka Kliková.

 

Opět budeme rok čekat na dalšího udatného dobrodruha, který se popere o tuto prestižní trofej.

Dokáže někdo z našich dobrodruhů své vítězství obhájit nebo zopakovat ?!