Letní tábor s kapkou české historie

Jsme spolek s více jak desetiletou tradicí, který se zaměřuje na pořádání dětského tábora s fantasy-historickými prvky. Tábor je určen pro všechny zvídavé dobrodruhy a nadšence ve věkové kategorii 7-15 let, lépe řečeno, pro děti školní docházkou povinné.

Arcicévoda Aleš

Životní motto: „Úspěchem je cesta, ne cíl.“

Můj vztah k lidem ve vévodství:

Vážím si každého, kdo je ochoten obětovat něco svého a spolu s námi podstupovat vše, co pořádání tábora obnáší. Navíc vždy potěší, když každý svým příspěvkem pomáhá k tomu, aby se z toho našeho táborového týmu stala zdravá a fungující parta, kde i o slušnou porci zábavy nemusí býti nouze.

 

Nejoblíbenější místo vévodství:

Samotné sídlo vévodství, kterým je Račí hrad a jeho okolí, považuji za velice podmanivé místo, ježto v mírném svahu nad rozsáhlé lány zasazené a navazujícím hvozdem plným tajuplných míst obklopené. A ten výhled do dalekých krajů, ten pastvou pro oči jest!

 

Hrdina, který je mým vzorem:

Císař Karel IV byl panovníkem, kterého nám ve své době musela celá Evropa závidět. Naše historie rozhodně nepamatuje tolik vládců původem z cizího rodu, kteří by si k naši zemi vytvořili tak silný vztah a s takovou péči ji spravovali. Zejména posun města Prahy, který se za jeho panování odehrál, zaslouží nesmírný obdiv. I proto jsme si jej neváhali pojmenovat jako „otce vlasti“.