Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Na severu od hradu vévody Jana se nachází malebné městečko Jesenice. Vede přes něj několik obchodních cest a tak se tu často pořádají velkolepé a vyhlášené trhy.
Horní a Dolní Fikač jsou nevelké rybníky severně od hradu a nedaleko od městečka Jesenice. Fauna a flora s kterou se tu můžeme setkat je překrásná, ale pozor, na březích těchto rybníků žijí i bytosti, s kterými není radno se setkat.
Strom zrození je nádherný a statný. Rytíř Rudolf Rak častokráte sedával v jeho stínu a vychutnával si příjemné ševelení listů tohoto velikána nad jeho hlavou.
Temný les se nachází jižně od vévodova hradu v jeho bezprostřední blízkosti. Bytosti, které zde žijí mají nadpřirozenou moc, ale naštěstí není třeba se jich obávat, jelikož již dlouhé věky hájí zájmy vévody Jana a druidího společenstva místního kraje.
Rakova cesta vede od hradu vévody Jana směrem na západ a pomyslně odděluje Temný les a Hvozd masožravých včel. Za mlada tu rytíř Rak spolu s vévodou Janem pořádali závod v běhu do kopce v plné zbroji.

Velmistr druid Michal 3.úrovně

djVítejte v druidím lese, který se nachází v blízkosti vévodova hradu. Máte zde jedinečnou možnost nahlédnout do několika druidích knih, které skrývají nemalá tajemství či hrdinství. Můžete se zde zároveň dozvědět zajímavosti či drby z hradu nebo podhradí.

lezecvrk@seznam.cz

Get Adobe Flash player

U hradu jsem potkal komtesu Janičku...

"Zdravím tě komteso Janičko, teplé dny jsou pryč a na Račím hradě začíná být poněkud ponuro a smutno. Stýská se i tobě po rytířích a tvé družině ?"

"Stýská se mi moc.. stále vzpomínám na ty krásné časy, které jsem strávila se svoji družinou a rytířema na Račím hradě. Doufám, že čas rychle uteče a opět se sejdeme v plném počtu."

"Tak čas utíká velice rychle, nicméně jestli se sejdeme v plném počtu, to ti nezaručím, rytíři mají i jiné povinnosti než se bavit na slavnostech. A která letošní zábava tebe nejvíce bavila a která pro tebe byla vyloženě záludnou až nepřekonatelnou ?"

"Jak tak přemýšlím, nejlepší zábava pro mě byl sportovní den. A také samozřejmě slavnostní bály. Záludné pro naši družinu bylo hledání artefaktů."

"Tak artefaktů letos k nalezení nebylo moc, vstoupili jsme do neznámých vod, ale myslím že to se brzy změní... A co tvé schopnosti a dovednosti ? jak s nimi jsi spokojená ? máš pocit že bys měla na něčem zapracovat, nebo se chceš něčemu novému naučit ?"

"Tak stále je co vylepšovat. S některýma schopnostma a dovednostma jsem spokojena, avšak některé mi chybi. Treba orientace ve měste. Ale věřím, ze to se taky brzy naučím."

"A co nějaké speciální dovednosti ? Nemáš občas touhu zkusit něco zakázaného ?"

"Velmistre druide ani ne, mám obavy, co se může stát, když použijeme něco zakázaného. Raději bych se držela osvědčených schopností a dovedností."

"Nemyslíš, že občas je potřeba trochu riskovat? Pochopit tajemné? Být napřed o krod před ostatními? Před svým osudem?"

"Otázka je ta, jestli zakázanou dovednost pochopíme a dokážeme ji správně použit. Já osobně bych to neriskovala."

"Dobrá tedy, nebudu už tě dál trápit. Mám na tebe ale ještě jednu otázku...Jaký pocit máš z bitvy se Saratanem ? Myslíš si, že to bylo vítezství ?"

"Bitvu jsme zvládli na výbornou, avšak vítězství to nebylo. Saratan utekl. Budu myslet pozitivně a doufat, že se už nevrátí."

"Doufat správně, můžeme jen doufat. Musím běžet do Jesenice, mám tam schůzku s jedním mým starým známým, snad se spolu ještě někdy potkáme, počítám jistě na příštích slavnostech ?"

"Určitě, už teď se těším."

"Měj se tedy krásně a pozdravuj ve svém panství."

L.P. 8.9.1582