Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Na severu od hradu vévody Jana se nachází malebné městečko Jesenice. Vede přes něj několik obchodních cest a tak se tu často pořádají velkolepé a vyhlášené trhy.
Horní a Dolní Fikač jsou nevelké rybníky severně od hradu a nedaleko od městečka Jesenice. Fauna a flora s kterou se tu můžeme setkat je překrásná, ale pozor, na březích těchto rybníků žijí i bytosti, s kterými není radno se setkat.
Strom zrození je nádherný a statný. Rytíř Rudolf Rak častokráte sedával v jeho stínu a vychutnával si příjemné ševelení listů tohoto velikána nad jeho hlavou.
Temný les se nachází jižně od vévodova hradu v jeho bezprostřední blízkosti. Bytosti, které zde žijí mají nadpřirozenou moc, ale naštěstí není třeba se jich obávat, jelikož již dlouhé věky hájí zájmy vévody Jana a druidího společenstva místního kraje.
Rakova cesta vede od hradu vévody Jana směrem na západ a pomyslně odděluje Temný les a Hvozd masožravých včel. Za mlada tu rytíř Rak spolu s vévodou Janem pořádali závod v běhu do kopce v plné zbroji.

Velmistr druid Michal 3.úrovně

djVítejte v druidím lese, který se nachází v blízkosti vévodova hradu. Máte zde jedinečnou možnost nahlédnout do několika druidích knih, které skrývají nemalá tajemství či hrdinství. Můžete se zde zároveň dozvědět zajímavosti či drby z hradu nebo podhradí.

lezecvrk@seznam.cz

Get Adobe Flash player

Tajemná a nebezpečná místa kolem Račího hradu

Tajemných míst okolo Račího hradu je celá řada a určitě stojí za to je prozkoumat. Dá se zde najít mnoho zajímavého, ať už nejrůznější poklady či bájné a magické předměty. Tato tajemná místa jsou většinou zaznamenána ve starých druidích mapách, které dříve byly pečlivě střeženy, ale nyní postupně dochází k jejich odtajňování a i lidský smrtelník má možnost tato místa navštívit. Nedoporučuje se ale, na těchto místech zdržovat se více jak 24 hodin, protože ještě stále jsou pečlivě střeženým majetkem společenství druidů a dryád.

 

Mezi ty nejznámější patří:

Saratanova dílna

Rusudanova dílna

Kámen života

Strom zrození

Místo, kde zemřel RR

Hradní žalář

Hradní knihovna

a mnoho dalších.

 

Mapy k těmto místům lze buďto získat od druidů a nebo je nalézt v hradní knihovně pro smrtelníky v uzavřené části.